Depilacja Laserowa - co warto wiedzieć przed zabiegiem

   W ostatnich latach Depilacja Laserowa cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak również mężczyzn. Uznawana jest za bezpieczną i przede wszystkim skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia.

   W dzisiejszych czasach klienci salonów kosmetycznych mają do wyboru kilka metod usuwania niechcianego owłosienia. Niektórzy decydują się na depilację pastą cukrową lub woskiem, gdyż są to metody stosunkowo tanie i zapewniające satysfakcjonujące rezultaty na kilka tygodni. Bardzo się cieszymy, iż coraz więcej osób oczekuje trwałego efektu na lata. Więc, nie dziwi popularność Depilacji Laserowej.

   Skuteczność depilacji laserowej zależy od koloru włosów i skóry — wiązka światła lasera przenika w głąb włosa poprzez melaninę (barwnik zawarty w mieszku włosowym), co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa.

𝐖𝐬𝐤𝐚𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐨 𝐃𝐞𝐩𝐢𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐋𝐚𝐬𝐞𝐫𝐨𝐰𝐞𝐣:
✔️ wrastające włoski,
✔️ zapalenie mieszków włosów,
✔️ nadmierne owłosienie,
✔️ hirsutyzm, zmiany hormonalne i in.

   Bez wątpienia, skuteczność zabiegu zależy także od rodzaju urządzenia. Obecnie najbardziej skuteczne i przede wszystkim bezpieczne są lasery diodowe (niewątpliwie najlepszym i najskuteczniejszym laserem diodowym jest 𝐋𝐢𝐠𝐡𝐭𝐒𝐡𝐞𝐞𝐫® 𝐃𝐄𝐒𝐈𝐑𝐄 firmy Lumenis — certyfikowany sprzęt medyczny, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą renomą na całym świecie). Polecamy uważnie czytać oferty klinik, salonów i gabinetów! Mamy nadzieję, że mała część z nich oferuje zabiegi z wykorzystaniem urządzenia IPL (Intensive Pulse Light), mylnie nazywając je laserem. Urządzenie to nie zapewnia trwałego efektu, po jakimś czasie włoski mogą ponownie zacząć odrastać.

Reasumując, przed poddaniem się zabiegowi Depilacji Laserowej należy bezwzględnie zapoznać się z przeciwwskazaniami (m.in. ciąża, aktywne nowotwory, bielactwo) — więcej znajdziesz tutaj —
i uważnie przeczytać ofertę również to, co jest napisane «drobnym druczkiem»!